koci wygląd

  • by

Jak dbać o koci wygląd?

Podstawą dbania o koci wygląd i zdrowie jest regularne czesanie naszego pupila, szczególnie ważne jest to u kotów długowłosych. Powinniśmy przyzwyczajać kotka do tej czynności już od najmłodszych lat – nie będzie się wtedy bał szczotki. W sklepach zoologicznych znajdziemy

bardzo szeroki asortyment potrzebny do czesania naszego zwierzaka, a dobór szczotki zależeć będzie od długości jego futerka, w tym pomoże nam zapewne obsługa sklepu.
Sierść kotów długowłosych ma tendencje do kołtunienia się- jest to groźne dla skóry kota, gdyż pod sfilcowanym futrem dochodzi do odparzeń skóry, najczęściej pod pachami, na szyi i na brzuszku naszego Milusińskiego. Skóra w tych miejscach podatna jest na zakażenia grzybicze lub bakteryjne. Koty to bardzo czyste stworzenia, dbają o swoją higienę wyjątkowo skrupulatnie wylizując swoje futerko szorstkim językiem. Podczas codziennej toalety połykają spore ilości sierści, co często niesie za sobą przykre konsekwencje w postaci wymiotów lub zaparć. Dlatego też powinniśmy szczególnie dużą uwagę poświecić czesaniu naszego kociego przyjaciela – zaoszczędzimy mu wielu nieprzyjemnych skutków dbania o własny wygląd.
Jeśli kotek nie jest kotem wychodzącym ( i nie musi używać pazurów np. do wspinania się po drzewach w czasie ucieczki) powinien mieć przycinane pazurki. Możemy dbać o koci manicure sami, pomogą nam w tym specjalne cążki do kocich pazurków dostępne w sklepach zoologicznych, jeśli mamy wątpliwości jak ich używać-poradźmy się lekarza weterynarii. Czasami pomocne bywają tzw.drapaczki-zabawki dostępne w sklepach służące do ścierania kocich pazurków. Koty nie przepadają za kąpielami, więc jeśli nasz zwierzak nie bierze udziału w wystawach i nie musi być poddawany specjalnym zabiegom kosmetycznym lepiej mu tego oszczędzić.

Lecznica weterynaryjna Feniks
01-312 Warszawa, ul. Siemiatycka 20
tel. (022) 353-86-28