KOT AFRODYTY

KOTY AFRODYTY

W 2001 roku francuscy archeolodzy znaleźli na Cyprze grób. Określono jego wiek na 9500 lat. Zawierał on szczątki człowieka i kota pochowanych wspólnie.

Odkrycie to odebrało palmę pierwszeństwa Egipcjanom, którym przypisywano udomowienie kota.

Cypryjczycy są bardzo dumni z tego faktu, traktują swoje koty jako dziedzictwo narodowe i wprowadzają na arenę kocich ras dwie nowe: Koty Afrodyty (Aphrodite Cats, Aphrodite Giants) nazywane również Cypryjskimi Kotami Górskimi (Cyprus Mountain Giants) oraz Koty Świętej Heleny.

Są to naturalne rasy, żyjące w izolacji od ras współczesnych. Kotów Afrodyty jest na Cyprze bardzo mało. Są wypierane przez Koty Św. Heleny, które można spotkać przy wszystkich osiedlach i w miastach Cypru.

Afrodyty mają wspaniały, bardzo łagodny charakter i potrafią żyć w grupach. Są ufne do człowieka i nie narzucają się w domu. Łączą w sobie ciekawskość kotów syjamskich i tajskich ze spokojem syberyjczyków. Nie są konfliktowe we współżyciu z innymi zwierzętami i człowiekiem. W „sprawach spornych” nie używają pazurów i zębów, a jedynie odchodzą „obrażone”.

Rozpoczęcie ich hodowli nie jest łatwe. <em>Kot Afrodyty</em> musi być poddany badaniu genetycznemu, które jest wykonywane w Kalifornii (USA). Nie wolno dopuścić do inbredu. Kojarzenie par musi być starannie zaplanowane. Aby utrzymać rasę Afrodyty w czystości, kojarzenie z innymi rasami jest niedopuszczalne.

Tak więc kupując kota tylko w licencjonowanej hodowli, otrzymujecie Państwo pewność, że jest on stricte taki, jak ten z gór Cypru.

Ze standardem rasy można zapoznać się w artykule ” Koty Afrodyty „.

kot Afrodyty
kot Afrodyty

Koty Afrodyty mamy w hodowli od 13 listopada 2010 roku.

Zdjęcia kotów tajskich z naszej hodowli dostępne są w galerii KOT w OBIEKTYWIE

Informacje o dostępnych kociętach Afrodyty są na stronie KOCIĘTA AFRODYTY