Studio Lorens

  • by

Studio Lorens
Profesjonalna fotografia zwierząt
Fotografia zwierząt (nie tylko tych domowych) jest moją pasją od ładnych paru lat…

ale nawet mimo pewnego doświadczenia nigdy nie powiem, że jest to łatwa sprawa. Szczególnie praca z kotami wymaga od człowieka olbrzymich pokładów cierpliwości i chęci zrozumienia zasad, jakimi kieruje się „koci model”.

Łącząc moją pasję z pracą zawodową, osiągnęłam chyba to, o czym często można tylko pomarzyć…

Tak więc, fotografuję zwierzęta, kocich arystokratów ale i „podwórzowe wykidajła” Bo chyba właśnie praca z kotami daje mi najwięcej satysfakcji, prawdopodobnie przyczynia się do tego fakt…że często jest nie lada wyzwanie . Zawsze to ja, dostosowuję do wymagań modela:… przyjeżdżam do hodowli w których mam pracować , żeby nie narażać niepotrzebnie nikogo na dodatkowy stres… czym jednocześnie stwarzam sobie łatwiejsze warunki pracy.

Wypoczęty, najedzony kot, w swoim domu jest zdecydowanie chętniejszy do współpracy….niż ten wylękniony, przywieziony w przewózce do obcego miejsca…. Najważniejsze (przynajmniej dla mnie) to nie ograniczać kociej fantazji i charakteru…Najlepsze zdjęcia są zazwyczaj wynikiem spontanicznej współpracy fotografa z modelem…

Przez lata, wypracowałam sobie kilka sposobów nakłaniania bardziej opornych egzemplarzy by zrobiły to , czego się od nich oczekuje… ale najważniejsze to nie wytrącić kota z przekonania , że to wciąż on decyduje o rozwoju sytuacji…. Podstawową zasadą mojej współpracy z tak przeróżnymi kocimi charakterami jest: bardzo dużo czasu i absolutny brak pośpiechu ( ta zasada obowiązuje we wszystkich przypadkach kocich ras i temperamentów).Serdecznie zapraszam do odwiedzenia galerii fotografii na mojej stronie, mam nadzieję że spodoba się Państwu moja praca, z mojej strony mogę tylko powiedzieć że w każdą sesję zdjęciowa włożyłam mnóstwo serca (nieraz doskonaląc swoją cierpliwość i szlifując opanowanie.
Jestem otwarta na propozycję i z chęcią nawiążę współpracę z nowymi hodowlami … Jeśli tylko ktoś, miał by jakieś pytania z przyjemnością na nie odpowiem.

Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Lorens-Padzik
Studio Lorens Studio Lorens