wystawy 2009

  • by

W dniach 21, 22 listopada w Warszawie odbyła się Światowa Wystawa Kotów Rasowych (licence #9218) organizowana wspólnie przez PZF, IBSCC i FCV. Była to po raz pierwszy zorganizowana w Polsce wystawa o randze światowej. Na wystawie nasza kotka tajska HERA zdobyła tytuł WORLD CHAMPION. Drugiego dnia wystawy kotka weszłą do finału i na zakończenie kariery wystawienniczej zajęła 4 miejsce. Hera jest piątym kotem w naszej hodowli, która uzyskała tytuł World Champion. Jak na razie mamy w hodowli najwięcej kotów z tytułem World Champion w Polsce.

W dniach 31 października i 1 listopada w Rydze odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9034) organizowana przez LFA FELIMUR. Na wystawie wystawiliśmy kotkę tajską Hera. Pierwszego dnia kotka była nominowana do BIS i uzyskała tytuł „Best opposite sex”. Biorąc pod uwagę, że był to zdobyty trzeci certyfikat CAGCE, to kotka uzyskała tytuł GRAND EUROPEAN CHAMPION”. Następnego dnia kotka zdobyła pierwszy certyfikat do tytułu World Champion (CACM).

W dniach 10, 11 pażdziernika w Lublinie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9156) organizowana przez IBSCC. Na wystawę pojechaliśmy na jeden dzień z kotką tajską Hera. Hera uzyskała drugą nominację do tytułu Grand European Champion, była nominowana do BIS, weszła do finału i zdobyła 4 miejsce.

W dniach 26, 27 września w Gödöllő na Węgrzech odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9208) organizowana przez węgierski klub FAMKAT. Na wystawie byliśmy tylko z kotką tajską Hera, która pierwszego dnia uzyskała trzecią nominację do tytułu European Champion i w ten sposób zdobyła tytuł EUROPEAN CHAMPION. Następnego dnia Hera uzyskała pierwszą nominację do tytułu Grand European Champion. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wystawy kotka była nominowana do BIS. Pierwszego dnia uzyskała BEST OPPOSITE SEX, a drugiego dnia zajęła 3 miejsce w finale wystawy uzyskując Best of Best 3. Na wystawie odbył się również zapowiadany show kotów tajskich i nasza kotka zdobyła 3 miejsce.

W dniach 12, 13 września w Kaliszu odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9196) organizowana przez warszawski klub SKR. Wystawiliśmy kotkę tajską Hera, która uzyskała drugą nominację do tytułu European Champion i była nominowana do Bis-ów.

W dniach 4 i 5 kwietnia w Moskwie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9141) organizowana przez rosyjski klub RosKosh należący do WCF. Wystawa była dość nietypowa, gdyż w jednej hali były jeszcze cztery inne kocie wystawy i każdego kota można było wystawić w pięciu kocich federacjach: WCF, ICU, MFA, FIFe i CFA. Osoby, które odwiedziły wystawę mogły obejrzeć ponad 1000 kotów, które były wystawione do sędziowskich ocen. Wystawę obejrzało ponad 7000 osób. Organizacja tak dużej wystawy była bardzo dobra i program realizowany był zgodnie z harmonogramem czasowym. Do oceny wystawiliśmy dwie kotki: kotkę tajską Hera Kicia*PL i kotkę syberyjską Flora Kicia*PL. Obydwie kotki wygrały w swoich grupach i obydwie zdobyły tytuł Grand International Champion. Kotka tajska Hera uzyskała pierwszy certyfikat do tytułu European Champion.

W dniach 14, 15 marca odbyła się w Warszawie Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (license #9098) organizowana przez Polski Związek Felinologiczny. Na wystawie wystawiliśmy kotkę syberyjską Flora Kicia*PL. Pierwszego dnia kotka starowała w 11 grupie i dostała nominację CACIB. Drugiego dnia startując w 9 grupie dostała nominację CAGCIB i była nominowana do BIS. Jako najlepsza kotka syberyjska na wystawie otrzymała w nagrodę czekoladowego kota.